POWIETRZE

Kompozycja i realizacja: © MIROSŁAW RAJKOWSKI

… powietrze – niewidzialne, niezależne i zmienne. Jest źródłem wolności, swobody i inspiracji. Reprezentuje w nas, to co niewidoczne – sny, wizje, myśli.

W oparciu o motyw przewodni powietrza, powstanie kompozycja strukturalna, wykorzystująca śpiew alikwotowy tj. zjawisko rozszczepienia głosu ludzkiego na szereg harmonicznych podtekstów.

Kompozycja inspirowana żywiołem powietrza, bazuje na procesie wokalnym, przekształconym elektronicznie, co w rezultacie daje słuchaczowi niezwykłe doznania akustyczne. Obok czysto dźwiękowych wokaliz pojawiają się również osobiste teksty poetyckie. Wokalna akcja rozgrywa się na tle animacji 3D, które są interaktywnie z nią związane…

EVOLLATION, © Mirosław RAJKOWSKI, cd Ecstatic Levitation, 1995

Mirosław Rajkowski jest artystą multimedialnym. Od początku lat 80-tych zajmuje się audioart, instalacją, fotografią, wideoart i performance. Mirosław Rajkowski zajmuje się fenomenem alikwotowego rozszczepienia głosu od 1988 r. Prezentował swoje alikwotowe performance w galeriach i na festiwalach w Europie i USA. Jego wokalne działania eksplorują „substancję najwyższego alikwotu” i zostały wydane na płytach CD m. in. w USA (Beta Lactam Ring Records), Rosji (Electroshock), Japonii (Pangaea Music Farm), we Włoszech, na Węgrzech oraz w Polsce.

EVOLLATION 2, © Mirosław RAJKOWSKI, cd Ecstatic Levitation, 1995
ECSTATIC LEVITATION, © Mirosław RAJKOWSKI, cd Ecstatic Levitation , 1995

linki Mirosław Rajkowski

https://www.youtube.com/watch?v=0LCiSvpsScA

Mirosław Rajkowski | Discography | Discogs

http://www.kunstradio.at/RADIOTOPIA/personal.php?nav=6|2&peid=117

Beta-lactam Ring Records: Digital Download The Primary Principle (blrrecords.com)

Artemiy Artemiev – Time, Desert And A Sound (CD) – Discogs