OGIEŃ

Kompozycja i realizacja © ANDRZEJ DUDEK-DÜRER

… energia ognia jest związana z teraźniejszością i odnosi się do wolności, miłości, szczęścia i euforii. Może być siłą tworzącą jak i niszczącą. W kontekście reinkarnacji to energia transformująca.

Dudek-Dürer interesuje się tymi zagadnieniami od wielu lat. W swoich performances audio wizualnych, poprzez dźwięki, muzykę i obraz, przedstawia to zjawisko w różnorodności jego aspektów, od transformacji dźwięku poprzez wzajemną korelację i przekształcenia pozostałych elementów.

Kluczowym elementem prezentacji będzie obraz video oparty o nowe technologie transformacji. Stosując instrumentarium elektroniczne, wyrastające z dźwięków naturalnych, Dudek-Dürer przedstawia osobistą impresję o czasie, trwaniu i przemijaniu…

Projekt Metafizyczno Telepatyczny w 524 Rocznica Urodzin Albrechta DÜRERA, Międzynarodowy performance Dortmund – Świat, 21 V 1995

INTRODUCTION TO…, © Andrzej DUDEK-DÜRER, z albumu TRANSMUTATION II, 2003

Andrzej DUDEK-DÜRER artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk. Od 1969 roku prezentował swoją twórczość w wielu miejscach świata, m.in w Australii, USA, Korei Południowej, USA, Japonii i prowadził wykłady m.in. w The Art Institute w Chicago, Academy of Art College w San Francisco, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i wielu innych. Relacja obrazu, dźwięku zarówno akustycznego jak i elektronicznego oraz doświadczenia metafizycznego stanowi materię jego twórczości. W dorobku płyty, muzyka filmowa i teatralna, realizacje dźwiękowe do instalacji.

META KNOWLEDGE, © Andrzej DUDEK-DÜRER, z albumu INSTRUMENTA, 2002


TENDENCY, © Andrzej DUDEK-DÜRER, z albumu TRANSMUTATION II, 2003

Linki do twórczości: DUDEK-DÜRER

Andrzej Dudek-Durer – Selected Compositions II – Amazon ..www.amazon.com › Selected-Comp…

Andrzej Dudek-Dürer | Dezerterzy – NINATEKAninateka.pl › film › andrzej-dudek-durer-dezerterzy

Andrzej Dudek-Dürer – Życie i twórczość | Artysta | Culture.plculture.pl › tworca › andrzej-dudek-durer

W pracowni artysty: Andrzej Dudek-Dürer – Muzeum ... mnwr.pl › andrzej-dudek-durer-2

wrocenter.pl › pl › andrzej-dudek-durer-mental-steps-z..